Cucina Regionale - Toszkána ízvilága

A gazdag toszkán kulináris hagyományokból két menüsort is összeállítottunk, hogy éreztessük a sokszínűséget.

Toszkána ízvilága 1.

• Bruschetta con guanciale (Piritós szeletek, tipikus toszkán tokaszalonna pecorino sajttal és tökkel)
  • Gnocchi con prosciutto crudo toscano e funghi porcini ( Helyben készített toszkán szárított sonkás és vargányagombás gnocchi )
  • Involtini di pollo pancetta affumicat, salvia e pecorino (Filézett csirkecomb füstölt szalonnával, friss fűszerekkel és érlelt toszkán juhsajttal)
  • Patate al forno al rosmarino  (Rozmaringos sütőben sült krumpli)
  • Cantuccini con vino dolce (Tipikus toszkán mandulás keksz mártogatós, desszertborral)
Toszkána ízvilága 2.

•  Crostini al patè di fegato tipico toscano (Csirkemájpástétomos toszkán piritós falatok)
  • Pappardelle al ragù di cinghiale (Frissen gyúrt széles metélt vaddisznó raguval)
  • Pollo intero alla diavola (Egészben sült omlós, pikáns csirke)
  • Panzanella, insalata di pane toscana (Ízletes toszkán kenyérsaláta friss idényzöldségekből és frissen sütött házi kenyérből)

Várunk mindenkit sok szeretettel a kurzuson!

(A szakács- és receptváltoztatás jogát fenntartjuk!)

2019.01.03. 18:00, csütörtök

2019.01.04. 18:00, péntek

Az olasz szigetek világa - Szardínia különleges ételei

2019.01.05. 11:00, szombat

Ezen a kurzusunkon a szárd konyha jellegzetes ízvilágát szeretnénk bemutatni, szakácsunk által a helyiektől gyűjtött receptek alapján! A földközi tenger 2. legnagyobb szigete nemcsak hófehér homokos tengerpartjaival és szórakoztató sokszínűségével varázsolja el az oda látogatókat, hanem különleges konyhájával is.

Az olasz szigetek világa - Szardínia különleges ételei

2019.01.08. 18:00, kedd

2019.01.09. 18:00, szerda

2019.01.10. 18:00, csütörtök

Tészták frissen gyúrva - tájjellegű olasz konyha

2019.01.11. 18:00, péntek

Az olasz konyha nem hiába a tésztaételeiről híres, hiszen a félsziget minden szegletében alkottak valami különlegeset belőle. Ráadásul az Olaszországban honos durum búzából készült lisztből igazán jól formálható alaptészta gyúrható, ami a főzést is jól állja és nem mállik szét. Ezért van az, ha egy olasznak nem "al dente" tésztát tálalnak fel, vagyis nem roppan a foga alatt, akkor meg sem eszi.

Tészták frissen gyúrva - tájjellegű olasz konyha

Baráti főzés az olasz főzőiskolában

2019.01.12. 17:00, csütörtök

Baráti főzés az olasz főzőiskolában

2019.01.12. 11:00, szombat

2019.01.14. 18:00, hétfő

2019.01.15. 18:00, kedd

Év elején is szeretnéd asztalodra varázsolni a nyár, pontosabban a tenger ízeit? Szeretnél egyszerű és ízletes recepteket tanulni a tenger gyümölcseiből? Láttad már, de sosem merted megkóstolni a polipot vagy a tigrisrákot? Akkor ez a program neked való.

2019.01.16. 18:00, szerda
Oda vagy az olasz ételekért? Szeretnél egy igazi olasz szakáccsal együtt főzni? Esetleg az olasz nyelvtudásod is gyakorolnád, felfrissítenéd? Íme, egy nagyszerű lehetőség, ahol olasz szakácsunk vezetésével finomabbnál finomabb olasz ételeket fogtok elkészíteni. Szóval, ha szeretnél olaszul csevegni és egy jót főzőcskézni, várunk szeretettel!

2019.01.17. 18:00, csütörtök
Ezzel a kurzussal a húsokat kedvelő vendégeinknek szeretnénk kedveskedni, melynek keretein belül 100%-ban olasz húsos recepteket fogunk elkészíteni, legyen az akár: sült, főtt, grillezett vagy bármely más módon elkészített.

2019.01.18. 18:00, péntek

Szicília konyhája

2019.01.22. 18:00, kedd

Aki egy kicsit is elmélyedt az olasz gasztronómiában, az tudja, hogy egységes olasz konyha nemigen létezik. Minden tájegységnek megvannak a maga sajátos fogásai, így van ez a három tenger szigetének nevezett Szicíliával is.

Szicília konyhája

Variációk lasagne-ra

2019.01.23. 18:00, szerda

Te is rajongsz a lasagne-ért? Itt megtanulhatod úgy elkészíteni, ahogyan Olaszországban kóstoltad. A klasszikus változat mellett, számunkra kevéssé ismert, ugyanakkor nagyon ízletes variációkkal fogunk megismerkedni.

Variációk lasagne-ra

2019.01.26. 11:00, szombat

2019.01.30. 18:00, szerda

2019.01.31. 18:00, csütörtök

2019.02.01. 18:00, péntek

Év elején is szeretnéd asztalodra varázsolni a nyár, pontosabban a tenger ízeit? Szereted a halas ételeket, de az elkészítése gondot okoz vagy éppenséggel a friss tengeri hal beszerzése tűnik nehézkesnek?

2019.02.02. 11:00, szombat

2019.02.05. 18:00, kedd

2019.02.06. 18:00, szerda

2019.02.07. 18:00, csütörtök

2019.02.08. 18:00, péntek

2019.02.09. 11:00, szombat

2019.02.12. 18:00, kedd

2019.02.13. 18:00, szerda

Bálint napi különlegességek Olaszországból - Piatti speciali per San Valentino

2019.02.14. 18:00, csütörtök
Olaszország nemcsak a kifinomult konyha művészet, hanem a szerelem hazája is. Ezen a kivételes napon Giulio különleges fogásokkal kápráztat el bennünket.

A közös főzés remek lehetőség arra, hogy még jobban összekovácsolja a már meglévő párokat vagy hogy a bimbózó kapcsolatokat megerősítse. Gyertek és biztos, hogy jó sül ki belőle!

Szív küldi szívnek Olaszországból - főzőtanfolyam nemcsak szerelmeseknek!

Bálint napi különlegességek Olaszországból - Piatti speciali per San Valentino

2019.02.20. 18:00, szerda