Cucina Regionale - Toszkána ízvilága

A gazdag toszkán kulináris hagyományokból két menüsort is összeállítottunk, hogy éreztessük a sokszínűséget.

Toszkána ízvilága 1.

• Bruschetta con guanciale (Piritós szeletek, tipikus toszkán tokaszalonna pecorino sajttal és tökkel)
  • Gnocchi con prosciutto crudo toscano e funghi porcini ( Helyben készített toszkán szárított sonkás és vargányagombás gnocchi )
  • Involtini di pollo pancetta affumicat, salvia e pecorino (Filézett csirkecomb füstölt szalonnával, friss fűszerekkel és érlelt toszkán juhsajttal)
  • Patate al forno al rosmarino  (Rozmaringos sütőben sült krumpli)
  • Cantuccini con vino dolce (Tipikus toszkán mandulás keksz mártogatós, desszertborral)
Toszkána ízvilága 2.

•  Crostini al patè di fegato tipico toscano (Csirkemájpástétomos toszkán piritós falatok)
  • Pappardelle al ragù di cinghiale (Frissen gyúrt széles metélt vaddisznó raguval)
  • Pollo intero alla diavola (Egészben sült omlós, pikáns csirke)
  • Panzanella, insalata di pane toscana (Ízletes toszkán kenyérsaláta friss idényzöldségekből és frissen sütött házi kenyérből)

Várunk mindenkit sok szeretettel a kurzuson!

(A szakács- és receptváltoztatás jogát fenntartjuk!)

2019.06.27. 18:00, csütörtök

2019.06.28. 18:00, péntek

2019.06.29. 17:00, szombat

2019.06.30. 17:00, szombat

Cucina regionale - Emilia-Romagna ínycsiklandó ízei

2019.07.02. 18:00, kedd
Emilia-Romagna konyhája mindent kínál, mi szem-szájnak ingere: csodás sonkát, mortadellát, fűszeres parmezán sajtot, házi készítésű metéltek tengernyi változatát- amelyeket ellenállhatatlan mártásokkal tálalnak-, laktató húsételeket, köztük aromagazdag vadakat, édes és sós péksüteményeket, remek desszerteket, csodás borokat, és nem utolsó sorban itt készül a világ legnemesebb ecete, az aceto balsamico tradizionale, azaz a tradícionális balzsamecet.

Fedezzük fel együtt e térség páratlanul gazdag ízvilágát!
Cucina regionale - Emilia-Romagna ínycsiklandó ízei

Sapori d'estate all'italiana - A nyár ízei olasz módra

2019.07.04. 18:00, csütörtök
Olaszországban a nyár forró, a hosszú nappalokat a tenger irányából esténként feltámadó szellő enyhíti. Nem csoda, hogy az olaszok a vacsorát este kilenc óra tájban fogyasztják. Hogy milyen, gyorsan elkészíthető, könnyed de mégis ízletes ételekkel találkozhatunk egy nyári olasz vacsorán Giulio fogja megmutatni nekünk.
Sapori d'estate all'italiana - A nyár ízei olasz módra

2019.07.05. 18:00, péntek

2019.07.06. 11:00, szombat

I frutti di mare - A tenger gyümölcsei

2019.07.09. 18:00, kedd

Év elején is szeretnéd asztalodra varázsolni a nyár, pontosabban a tenger ízeit? Szeretnél egyszerű és ízletes recepteket tanulni a tenger gyümölcseiből? Láttad már, de sosem merted megkóstolni a polipot vagy a tigrisrákot? Akkor ez a program neked való.

I frutti di mare - A tenger gyümölcsei

2019.07.10. 18:00, szerda

2019.07.11. 18:00, csütörtök

Mindenki szeretné újra kirobbanó formában lenni. Lehetséges mindez oly módon, hogy közben nem koplalunk, hanem finom olasz ételeket fogyasztunk? A válaszunk: igen! A mediterrán diétával legalábbis biztosan.

Ha te is fitten szeretnéd várni a nyarat! Főzzük ki együtt a karcsúság titkát!

2019.07.12. 18:00, péntek

2019.07.13. 18:00, szombat

2019.07.13. 11:00, szombat

2019.07.17. 18:00, szerda

Szicília konyhája

2019.07.18. 18:00, csütörtök

Aki egy kicsit is elmélyedt az olasz gasztronómiában, az tudja, hogy egységes olasz konyha nemigen létezik. Minden tájegységnek megvannak a maga sajátos fogásai, így van ez a három tenger szigetének nevezett Szicíliával is.

Szicília konyhája

2019.07.24. 18:00, szerda

2019.07.25. 18:00, csütörtök

2019.07.26. 18:00, péntek

2019.07.31. 18:00, szerda

Év elején is szeretnéd asztalodra varázsolni a nyár, pontosabban a tenger ízeit? Szereted a halas ételeket, de az elkészítése gondot okoz vagy éppenséggel a friss tengeri hal beszerzése tűnik nehézkesnek?

Tészták frissen gyúrva - tájjellegű olasz konyha

2019.08.01. 18:00, csütörtök

Az olasz konyha nem hiába a tésztaételeiről híres, hiszen a félsziget minden szegletében alkottak valami különlegeset belőle. Ráadásul az Olaszországban honos durum búzából készült lisztből igazán jól formálható alaptészta gyúrható, ami a főzést is jól állja és nem mállik szét. Ezért van az, ha egy olasznak nem "al dente" tésztát tálalnak fel, vagyis nem roppan a foga alatt, akkor meg sem eszi.

Tészták frissen gyúrva - tájjellegű olasz konyha

2019.08.03. 11:00, szombat