Nélkülözhetetlen főzőkurzus: az olasz konyha alapjai 4 részben

Az olaszoknál az étkezés központi szerepet tölt be a mindennapokban. De hogy hogyan, azt négy részes tanfolyamunk alatt mutatjuk meg az előételtől a desszertig. Itt olyan különleges fortélyokat leshetnek el szakácsainktól, amiket aztán otthon a vendégek előtt vagy az ünnepi asztalon készséggel bemutathatnak.
1. Antipasti - előételek: külön művészete van az előételeknek, amik a várakozást könnyítik meg, és nemcsak a gyomornak de a szemnek is tetszetősek. Az első óra az előételek és a vendégváró falatok világába kalauzol el bennünket. Egyszerű, könnyen elérhető alapanyagokból, kevés ráfordítással ízletes, igényes és dekoratív ételeket tudunk vendégeink elé varázsolni. Az előétel sosem hiányozhat egy olasz étlapról, hiszen ez a bemutatkozás része, ami a vendéget maradásra bírja. Sok helyen ezt kérés nélkül tálalják az éttermekben, de a privát rendezvényeken önálló ételként is megállják a helyüket.

2. Primi piatti - első fogások: általában könnyed tészta vagy rizsből készült ételekről van szó, amikel a második órán foglalkozunk részletesebben. Szakácsunk bemutatja, hogyan gyúrjuk mi magunk a tésztát és milyen szószokat készítsünk hozzá. Megismerkedünk az igazi tésztagyúró géppel, és megtanuljuk, hogy milyen tésztához milyen szósz illik. Szakácsunk a legizgalmasabb és leghosszabb tésztákat készíti el: tagliatellét, papardellét és taglionét készít frissen, hozzá finom súgót, azaz szószt is főz. Ezen kívül megtanulunk tökéletes állagú, finom, krémes parmezános risottót is készíteni. Ez ugyanis a risottók alapja. Ha már a friss tésztát és a risottót magabiztosan készíted, utána bármikor tudsz majd ebédet vagy vacsorát varázsolni akár 20-30 perc alatt.

3. Secondi piatti - húsos ételek: az olaszoknál a húst csak friss és jó minőségű alapanyagból készítik, hirtelen sütve, friss mediterrán fűszerekkel, mint a rozmaring, kakukkfű vagy zsálya. Csirke, sertés és borjú, népszerű és nagyon jól variálható alapanyagokká válnak egy hozzáértő szakács kezében. Egyszerű és finom receptek, ahol  ismét a fűszerek játsszák a főszerepet. Ha nem szívesen készítesz húsos ételeket, mert macerásnak tűnik, akkor mindenképp gyere el, mert megtanulhatod, hogy az egész nem is olyan nagy ügy.

4. Dolci - édességek:  Ez az óránk lesz a legédesebb, itt semmi mással csak desszertekkel foglalkozunk!
Azt már megszokhattuk, hogy az olaszok a konyhában csak finomat tudnak alkotni, de amit a cukrászok tudnak, az megér egy külön fejezetet. Ez alkalommal megmutatjuk, hogyan kápráztathatjuk el otthoni vendégeinket olyan különleges olasz desszertekkel, mint a szicíliai eredetű cannoli, aminek különleges tésztáját mi itt helyben készítjük, vagy az Észak-Olaszországra jellemző "tiramisú". De azt is megtudhatjuk, hogy Toszkánában a kekszet tej helyett édes borba mártogatják.

2021.10.30. 11:00, szombat

2021.10.31. 11:00, vasárnap
A mediterrán konyha, amely közül a legismertebb a világon az olasz, tipikusan vegán vagy vegetáriánus összetevőkön alapul. A forró éghajlat miatt a délen élő olaszok nagyon alacsony állati zsírtartalmú recepteket dolgoztak ki, olyan termékek felhasználásával, mint az olívaolaj, zöldségek, halak és gyümölcsök, sőt a parmezánt gyakran lecserélik szaraz kenyérre. Az általam bemutatott tanfolyam kizárólag
vegán, anélkül, hogy olyan termékeket kellene használnunk, mint a szója vagy a tofu.

2021.11.02. 08:00, péntek

Ez az időpont már foglalt, de amennyiben szeretnéd kibérelni a konyhánkat, az info@olasz-fozoiskola.hu e-mail címre várjuk a leveledet!

2021.11.03. 08:00, szerda

2021.11.04. 18:00, csütörtök
Az olasz húsételek titka a fantázián és a minőségi alapanyagokon múlik: meglepő kombinációk, egyszerű elkészítés és persze egy két mesterfogás teszik majd ellenállhatatlanná az itt elkészített ételeket - Giulionak köszönhetően remek receptekkel gazdagíthatjuk a repertoárunkat.

2021.11.04. 08:00, csütörtök

2021.11.05. 18:00, péntek
Emilia-Romagna konyhája mindent kínál, mi szem-szájnak ingere: csodás sonkát, mortadellát, fűszeres parmezán sajtot, házi készítésű metéltek tengernyi változatát- amelyeket ellenállhatatlan mártásokkal tálalnak-, laktató húsételeket, köztük aromagazdag vadakat, édes és sós péksüteményeket, remek desszerteket, csodás borokat, és nem utolsó sorban itt készül a világ legnemesebb ecete, az aceto balsamico tradizionale, azaz a tradícionális balzsamecet.

Fedezzük fel együtt e térség páratlanul gazdag ízvilágát!

2021.11.05. 08:00, péntek

2021.11.07. 14:00, vasárnap

2021.11.09. 08:00, kedd

2021.11.10. 08:00, szerda

2021.11.11. 08:00, csütörtök

2021.11.12. 08:00, péntek

Oktatás

Autunno in tavola - Terítéken az ősz!

2021.11.13. 11:00, szombat
Ha valaki ilyentájt elmegy a piacra, hogy egy ízletes ebédhez keressen hozzávalót, egyenesen a bőség zavarában érezheti magát. Ugyanis az ősz rengeteg fajta, az emberi szervezet számára nélkülözhetetlen vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag, ízletes gyümölcsöket és zöldségeket kínál.
Autunno in tavola - Terítéken az ősz!

2021.11.14. 14:00, vasárnap

2021.11.16. 08:00, kedd

2021.11.17. 08:00, szerda

2021.11.18. 08:00, csütörtök

2021.11.18. 16:00, csütörtök

2021.11.19. 11:00, péntek

2021.11.20. 10:00, szombat

2021.11.20. 15:30, szombat

Fedezzük fel együtt e térség páratlanul gazdag ízvilágát!

2021.11.21. 11:00, vasárnap

Ősszel is szeretnéd az asztalodra varázsolni a nyár, pontosabban a tenger ízeit? Szereted a halas ételeket, de az elkészítése gondot okoz vagy éppenséggel a friss tengeri hal beszerzése tűnik nehézkesnek?

2021.11.23. 08:00, kedd

2021.11.24. 08:00, szerda

2021.11.27. 11:00, szombat

2021.11.28. 11:00, vasárnap