Nélkülözhetetlen főzőkurzus: az olasz konyha alapjai 4 részben

Az olaszoknál az étkezés központi szerepet tölt be a mindennapokban. De hogy hogyan, azt négy részes tanfolyamunk alatt mutatjuk meg az előételtől a desszertig. Itt olyan különleges fortélyokat leshetnek el szakácsainktól, amiket aztán otthon a vendégek előtt vagy az ünnepi asztalon készséggel bemutathatnak.
1. Antipasti - előételek: külön művészete van az előételeknek, amik a várakozást könnyítik meg, és nemcsak a gyomornak de a szemnek is tetszetősek. Az első óra az előételek és a vendégváró falatok világába kalauzol el bennünket. Egyszerű, könnyen elérhető alapanyagokból, kevés ráfordítással ízletes, igényes és dekoratív ételeket tudunk vendégeink elé varázsolni. Az előétel sosem hiányozhat egy olasz étlapról, hiszen ez a bemutatkozás része, ami a vendéget maradásra bírja. Sok helyen ezt kérés nélkül tálalják az éttermekben, de a privát rendezvényeken önálló ételként is megállják a helyüket.

2. Primi piatti - első fogások: általában könnyed tészta vagy rizsből készült ételekről van szó, amikel a második órán foglalkozunk részletesebben. Szakácsunk bemutatja, hogyan gyúrjuk mi magunk a tésztát és milyen szószokat készítsünk hozzá. Megismerkedünk az igazi tésztagyúró géppel, és megtanuljuk, hogy milyen tésztához milyen szósz illik. Szakácsunk a legizgalmasabb és leghosszabb tésztákat készíti el: tagliatellét, papardellét és taglionét készít frissen, hozzá finom súgót, azaz szószt is főz. Ezen kívül megtanulunk tökéletes állagú, finom, krémes parmezános risottót is készíteni. Ez ugyanis a risottók alapja. Ha már a friss tésztát és a risottót magabiztosan készíted, utána bármikor tudsz majd ebédet vagy vacsorát varázsolni akár 20-30 perc alatt.

3. Secondi piatti - húsos ételek: az olaszoknál a húst csak friss és jó minőségű alapanyagból készítik, hirtelen sütve, friss mediterrán fűszerekkel, mint a rozmaring, kakukkfű vagy zsálya. Csirke, sertés és borjú, népszerű és nagyon jól variálható alapanyagokká válnak egy hozzáértő szakács kezében. Egyszerű és finom receptek, ahol  ismét a fűszerek játsszák a főszerepet. Ha nem szívesen készítesz húsos ételeket, mert macerásnak tűnik, akkor mindenképp gyere el, mert megtanulhatod, hogy az egész nem is olyan nagy ügy.

4. Dolci - édességek:  Ez az óránk lesz a legédesebb, itt semmi mással csak desszertekkel foglalkozunk!
Azt már megszokhattuk, hogy az olaszok a konyhában csak finomat tudnak alkotni, de amit a cukrászok tudnak, az megér egy külön fejezetet. Ez alkalommal megmutatjuk, hogyan kápráztathatjuk el otthoni vendégeinket olyan különleges olasz desszertekkel, mint a szicíliai eredetű cannoli, aminek különleges tésztáját mi itt helyben készítjük, vagy az Észak-Olaszországra jellemző "tiramisú". De azt is megtudhatjuk, hogy Toszkánában a kekszet tej helyett édes borba mártogatják.

2021.01.22. 16:30, péntek

2021.01.23. 16:00, szombat

2021.01.23. 10:00, szombat

2021.01.24. 11:00, vasárnap

2021.01.30. 16:00, szombat

2021.02.13. 16:00, szombat
Olaszország nemcsak a kifinomult konyha művészet, hanem a szerelem hazája is. Ezen a kivételes napon különleges fogásokkal kápráztatunk el mindenkit.

A közös főzés remek lehetőség arra, hogy még jobban összekovácsolja a már meglévő párokat vagy hogy a bimbózó kapcsolatokat megerősítse. Gyertek és biztos, hogy jó sül ki belőle!

Szív küldi szívnek Olaszországból - főzőtanfolyam nemcsak szerelmeseknek!

2021.02.14. 16:00, vasárnap

Szív küldi szívnek Olaszországból - főzőtanfolyam nemcsak szerelmeseknek!

2021.02.20. 10:00, szombat

Gluténmentes olasz tészták - diétás szakács vezetésével

2021.02.21. 10:00, vasárnap

Gluténmentes olasz tészták - diétás szakács vezetésével

2021.02.27. 10:00, szombat

2021.02.28. 11:00, vasárnap

2021.03.06. 10:00, szombat

2021.03.07. 16:00, vasárnap

Ősszel is szeretnéd az asztalodra varázsolni a nyár, pontosabban a tenger ízeit? Szereted a halas ételeket, de az elkészítése gondot okoz vagy éppenséggel a friss tengeri hal beszerzése tűnik nehézkesnek?