Rólunk

Kedves Látogató!

Üdvözöllek az Olasz Főzőiskola weboldalán! Kérlek, engedd meg, hogy néhány szóban bemutassam főzőiskolánkat, főzőtanfolyamainkat.
Az Iskola falai között kezdettől fogva igen élénk, komoly klubélet zajlott: hallgatóink a nyelvórákon kívül olasz filmklubban, spaghettatákon és kis házon belüli főzőtanfolyamokon is összejöttek, közös programokat szerveztek. Ez a mai napig így van egy aprócska, ámde lényegi változtatással:
A STUDIO ITALIA 2012-ben elindította saját főzőiskoláját, amely (nyilván nem túl meglepő módon) az olasz gasztronómiával foglalkozik, eredeti olasz receptekre alapuló főzőtanfolyamokat kínál.

A főzőiskola alapintézménye a STUDIO ITALIA Olasz Nyelviskola, amely 1990-es megalakulása óta az olasz nyelv és kultúra szerelmeseinek találkozóhelye, s amelyben kizárólag az olasz nyelv oktatása zajlik, kezdőtől a tolmács-szintig.

A főzőtanfolyamokról

A főzőtanfolyamokat a kitűnő magyar és fantasztikus olasz szakácsok tartják, akiknek aztán tényleg a vérükben van az olasz konyhaművészet minden csínja-bínja. Azért persze nem kell megijedni: az olasz tanárok által tartott főzőtanfolyamok zöme is magyar nyelven zajlik, hiszen tanáraink több éve hazánkban élnek, itt vezetik saját éttermeiket, amelyek a legnépszerűbb olasz éttermek közé tartoznak. A főzőiskola olasz nyelvű kurzusait természetesen külön jelezzük.

Szakácsainkat ismerve a főzőtanfolyamokra jelentkezők vidámlendületes és igazán különleges órák elé néznek, amelyeknek végén - amellett, hogy valószínűleg a spaghettin, a pizzán és a tiramisun kívül más olasz szavakat is megismernek majd - természetesen jóllakhatnak a saját főztjükkel.

STUDIO ITALIA főzőiskola azonban nemcsak klasszikus főzőtanfolyamokat kínál, ahol kisebb csoportokban lehet az olasz konyha ismert és kevésbé ismert, de annál finomabb olasz ételeinek és receptjeinek elkészítését elsajátítani. A jelentkezők időbeosztásához igazodva szívesen szervezünk főzőesteket baráti társaságoknak lánybúcsú vagy születésnap alkalmából, illetve vállalatok, cégek munkatársainak csapatépítő főzőtanfolyamokat.

Így tényleg nincs más dolgod, mint dönteni, hogy mikor kezdesz el olaszul főzni és enni!

Jó főzéstjó étvágyat és jó szórakozást kívánunk, mert olaszul főzni jó!

Salusinszky András

a Studio Italia igazgatója

Karácsonyi ajándékkészítés Mimmával

2020.11.28. 10:00, szombat
Ünnepi ötletetelés kipipálva! A családi ajándékok kipipálva!
De még mindig van pár apróság, amivel szeretnéd feldobni az ünnepi terítéket? Mit fogsz adni ajándékba a váratlanul betoppanó vendégeknek, szomszédoknak, óvónéninek?

Nyújtunk neked erre egy remek megoldást! Mimmával háromféle édességet készítünk ezen a kurzuson, be is csomagoljuk őket, így már készen várhatják a decembert a kis csomagocskák!
Karácsonyi ajándékkészítés Mimmával

2020.12.12. 09:00, szombat