Rólunk

Kedves Látogató!

Üdvözöllek az Olasz Főzőiskola weboldalán! Kérlek, engedd meg, hogy néhány szóban bemutassam főzőiskolánkat, főzőtanfolyamainkat.
Az Iskola falai között kezdettől fogva igen élénk, komoly klubélet zajlott: hallgatóink a nyelvórákon kívül olasz filmklubban, spaghettatákon és kis házon belüli főzőtanfolyamokon is összejöttek, közös programokat szerveztek. Ez a mai napig így van egy aprócska, ámde lényegi változtatással:
A STUDIO ITALIA 2012-ben elindította saját főzőiskoláját, amely (nyilván nem túl meglepő módon) az olasz gasztronómiával foglalkozik, eredeti olasz receptekre alapuló főzőtanfolyamokat kínál.

A főzőiskola alapintézménye a STUDIO ITALIA Olasz Nyelviskola, amely 1990-es megalakulása óta az olasz nyelv és kultúra szerelmeseinek találkozóhelye, s amelyben kizárólag az olasz nyelv oktatása zajlik, kezdőtől a tolmács-szintig.

A főzőtanfolyamokról

A főzőtanfolyamokat a kitűnő magyar és fantasztikus olasz szakácsok tartják, akiknek aztán tényleg a vérükben van az olasz konyhaművészet minden csínja-bínja. Azért persze nem kell megijedni: az olasz tanárok által tartott főzőtanfolyamok zöme is magyar nyelven zajlik, hiszen tanáraink több éve hazánkban élnek, itt vezetik saját éttermeiket, amelyek a legnépszerűbb olasz éttermek közé tartoznak. A főzőiskola olasz nyelvű kurzusait természetesen külön jelezzük.

Szakácsainkat ismerve a főzőtanfolyamokra jelentkezők vidámlendületes és igazán különleges órák elé néznek, amelyeknek végén - amellett, hogy valószínűleg a spaghettin, a pizzán és a tiramisun kívül más olasz szavakat is megismernek majd - természetesen jóllakhatnak a saját főztjükkel.

STUDIO ITALIA főzőiskola azonban nemcsak klasszikus főzőtanfolyamokat kínál, ahol kisebb csoportokban lehet az olasz konyha ismert és kevésbé ismert, de annál finomabb olasz ételeinek és receptjeinek elkészítését elsajátítani. A jelentkezők időbeosztásához igazodva szívesen szervezünk főzőesteket baráti társaságoknak lánybúcsú vagy születésnap alkalmából, illetve vállalatok, cégek munkatársainak csapatépítő főzőtanfolyamokat.

Így tényleg nincs más dolgod, mint dönteni, hogy mikor kezdesz el olaszul főzni és enni!

Jó főzéstjó étvágyat és jó szórakozást kívánunk, mert olaszul főzni jó!

Salusinszky András

a Studio Italia igazgatója

2021.10.30. 11:00, szombat

2021.10.31. 11:00, vasárnap
A mediterrán konyha, amely közül a legismertebb a világon az olasz, tipikusan vegán vagy vegetáriánus összetevőkön alapul. A forró éghajlat miatt a délen élő olaszok nagyon alacsony állati zsírtartalmú recepteket dolgoztak ki, olyan termékek felhasználásával, mint az olívaolaj, zöldségek, halak és gyümölcsök, sőt a parmezánt gyakran lecserélik szaraz kenyérre. Az általam bemutatott tanfolyam kizárólag
vegán, anélkül, hogy olyan termékeket kellene használnunk, mint a szója vagy a tofu.

2021.11.02. 08:00, péntek

Ez az időpont már foglalt, de amennyiben szeretnéd kibérelni a konyhánkat, az info@olasz-fozoiskola.hu e-mail címre várjuk a leveledet!

2021.11.03. 08:00, szerda

2021.11.04. 18:00, csütörtök
Az olasz húsételek titka a fantázián és a minőségi alapanyagokon múlik: meglepő kombinációk, egyszerű elkészítés és persze egy két mesterfogás teszik majd ellenállhatatlanná az itt elkészített ételeket - Giulionak köszönhetően remek receptekkel gazdagíthatjuk a repertoárunkat.

2021.11.04. 08:00, csütörtök

2021.11.05. 18:00, péntek
Emilia-Romagna konyhája mindent kínál, mi szem-szájnak ingere: csodás sonkát, mortadellát, fűszeres parmezán sajtot, házi készítésű metéltek tengernyi változatát- amelyeket ellenállhatatlan mártásokkal tálalnak-, laktató húsételeket, köztük aromagazdag vadakat, édes és sós péksüteményeket, remek desszerteket, csodás borokat, és nem utolsó sorban itt készül a világ legnemesebb ecete, az aceto balsamico tradizionale, azaz a tradícionális balzsamecet.

Fedezzük fel együtt e térség páratlanul gazdag ízvilágát!

2021.11.05. 08:00, péntek

2021.11.07. 14:00, vasárnap

2021.11.09. 08:00, kedd

2021.11.10. 08:00, szerda

2021.11.11. 08:00, csütörtök

2021.11.12. 08:00, péntek

Oktatás

Autunno in tavola - Terítéken az ősz!

2021.11.13. 11:00, szombat
Ha valaki ilyentájt elmegy a piacra, hogy egy ízletes ebédhez keressen hozzávalót, egyenesen a bőség zavarában érezheti magát. Ugyanis az ősz rengeteg fajta, az emberi szervezet számára nélkülözhetetlen vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag, ízletes gyümölcsöket és zöldségeket kínál.
Autunno in tavola - Terítéken az ősz!

2021.11.14. 14:00, vasárnap

2021.11.16. 08:00, kedd

2021.11.17. 08:00, szerda

2021.11.18. 08:00, csütörtök

2021.11.18. 16:00, csütörtök

2021.11.19. 11:00, péntek

2021.11.20. 10:00, szombat

2021.11.20. 15:30, szombat

Fedezzük fel együtt e térség páratlanul gazdag ízvilágát!

2021.11.21. 11:00, vasárnap

Ősszel is szeretnéd az asztalodra varázsolni a nyár, pontosabban a tenger ízeit? Szereted a halas ételeket, de az elkészítése gondot okoz vagy éppenséggel a friss tengeri hal beszerzése tűnik nehézkesnek?

2021.11.23. 08:00, kedd

2021.11.24. 08:00, szerda

2021.11.27. 11:00, szombat

2021.11.28. 11:00, vasárnap