Cucina regionale - Nápoly ízei

Aki egy kicsit is elmélyedt az olasz gasztronómiában, az tudja, hogy egységes olasz konyha nemigen létezik. Minden tájegységnek megvannak a maga sajátos fogásai, amiket máshol Olaszországban hiába is keresünk.

Ha szívesen megismernéd, hogy mi fő a nápolyi mamma-k fazékjában és szeretnél autentikus nápolyi receptekkel gazdagodni, akkor mindenképp érdemes ellátogatnod erre a délies témájú kurzusra!
Legtöbbünknek mi jut eszébe Nápolyról? Természetesen a gasztronómia sokszínűségén túl, a helyiek közvetlensége, a város élénk lüktetése, a kaotikus közlekedés, a délutáni szieszta. De elmaradhatatlan kellék a szűk sikátorok erkélyein száradó friss ruhák illata, a tengeri sós levegő,  a Vezúv, a Sorrento..

Judit, aki 10 évet élt Rómában, mint diplomata feleség és ebből adódóan sokat utazott, látott, tanult a helyiektől és a szicíliai barátoktól, ő fog minket beavatni a helyi konyha rejtelmeibe.
A kurzuson tipikus Nápolyi és Nápoly környéki recepteket fogunk elkészíteni.

Crema vegetale di peperoni e zucchine (Sült paprika és cukkíni krémleves)

Spaghetti con le cozze e i pelati (Paradicsomos spaghetti kagylóhússal)

Torta di melanzane con petto di pollo (Csirkemelles padlizsán 'torta')

Torta caprese al cioccolato (Helyi specialitás - étcsokoládés torta)

(A recept- és szakácsváltoztatás jogát fenntartjuk! )

Karácsonyi ajándékkészítés Mimmával

2020.11.28. 10:00, szombat
Ünnepi ötletetelés kipipálva! A családi ajándékok kipipálva!
De még mindig van pár apróság, amivel szeretnéd feldobni az ünnepi terítéket? Mit fogsz adni ajándékba a váratlanul betoppanó vendégeknek, szomszédoknak, óvónéninek?

Nyújtunk neked erre egy remek megoldást! Mimmával háromféle édességet készítünk ezen a kurzuson, be is csomagoljuk őket, így már készen várhatják a decembert a kis csomagocskák!
Karácsonyi ajándékkészítés Mimmával

2020.12.12. 09:00, szombat