Olaszországban köztudottan az emberek a legtöbbször otthon, terített asztal mellett étkeznek. Ez nem azt jelenti, hogy a forgalmasabb belvárosokban, tengerpartokon ne lennének olyan helyek, ahol az ember gyorsan bekaphat valamit az út szélén.

Az olasz Street Food konyha legalább olyan kifinomult, mint az éttermi fogások és minden tájegységnek megvan a maga jellegzetes eleme. Így találkozhatunk a Rimini tengerparton a piadinával, Sziciliàban a rántott rizsgolyókkal, Pugliában pedig a töltött és kirántott tésztakülönlegességekkel. De ha Velencében járunk, vagy egyéb tengerpart közeli helyeken, nem ritka az apró sült hal és a párolt polip.

Az olaszok nagyra értékelik a tradicionális, friss alapanyagokból, jó minőségben elkészített, helyi specialitásokat. Ilyen gasztronómiai kincsek mellett érthető, miért nem tud teret nyerni Olaszországban  az amerikai "fast food".

Ha szeretnél egy igazi, olaszos sütés-főzés részese lenni, jelentkezz a street food kurzusunkra, ahol Giulio beavat minket az olasz gyorskaják izgalmas világába, hogy együtt megidézzük az olasz terek, bárok hangulatát, miközben behabzsoljuk a közösen elkészített egészséges finomságokat. Itt biztosan nem maradsz éhesen!

Piadina Romagnola al prosciutto crudo, rucola e formaggio cremoso italiano (Frissen sült tradicionális Emilia-Romagna-i lepénykenyér olasz nyers sonkával, rukkolával és krémes olasz sajttal és szárított paradicsommal ízesítve, párolt balzsamos vöröshagymával, rukkolával)

Panzerotti ( calzoni fritti) ripieni di pomodoro prosciutto mozzarella acciuga e capperi ricetta tipica pugliese o napoletana
(Panzerotti (olajban sült calzone) paradicsommal, mozzarellával, sonkával, kapribogyóval valamint szardellával töltött sült tésztabatyuk pugliai recept alapján)

Arancini di riso  alla siciliana ( tipici coni di riso impanato e fritto con ripieno di ragu piselli e caciocavallo)
(Szicíliai töltött rizsgolyók  tipikus rántott rizsgolyók borsós, articsókás raguval töltve )

Pasticcini con ripieno di crema pasticcera e amarena accompagnati da una salsa ai frutti di bosco

(Főtt vaníliakrémmel töltött tortácskák erdei gyümölcs szósszal)

Várunk mindenkit sok szeretettel a kurzuson!

(A szakács- és receptváltoztatás jogát fenntartjuk!)

2021.01.22. 16:30, péntek

2021.01.23. 16:00, szombat

2021.01.23. 10:00, szombat

2021.01.24. 11:00, vasárnap

2021.01.30. 16:00, szombat

2021.02.13. 16:00, szombat
Olaszország nemcsak a kifinomult konyha művészet, hanem a szerelem hazája is. Ezen a kivételes napon különleges fogásokkal kápráztatunk el mindenkit.

A közös főzés remek lehetőség arra, hogy még jobban összekovácsolja a már meglévő párokat vagy hogy a bimbózó kapcsolatokat megerősítse. Gyertek és biztos, hogy jó sül ki belőle!

Szív küldi szívnek Olaszországból - főzőtanfolyam nemcsak szerelmeseknek!

2021.02.14. 16:00, vasárnap

Szív küldi szívnek Olaszországból - főzőtanfolyam nemcsak szerelmeseknek!

2021.02.20. 10:00, szombat

Gluténmentes olasz tészták - diétás szakács vezetésével

2021.02.21. 10:00, vasárnap

Gluténmentes olasz tészták - diétás szakács vezetésével

2021.02.27. 10:00, szombat

2021.02.28. 11:00, vasárnap

2021.03.06. 10:00, szombat

2021.03.07. 16:00, vasárnap

Ősszel is szeretnéd az asztalodra varázsolni a nyár, pontosabban a tenger ízeit? Szereted a halas ételeket, de az elkészítése gondot okoz vagy éppenséggel a friss tengeri hal beszerzése tűnik nehézkesnek?