Olaszországban köztudottan az emberek a legtöbbször otthon, terített asztal mellett étkeznek. Ez nem azt jelenti, hogy a forgalmasabb belvárosokban, tengerpartokon ne lennének olyan helyek, ahol az ember gyorsan bekaphat valamit az út szélén.

Az olasz Street Food konyha legalább olyan kifinomult, mint az éttermi fogások és minden tájegységnek megvan a maga jellegzetes eleme. Így találkozhatunk a Rimini tengerparton a piadinával, Sziciliàban a rántott rizsgolyókkal, Pugliában pedig a töltött és kirántott tésztakülönlegességekkel. De ha Velencében járunk, vagy egyéb tengerpart közeli helyeken, nem ritka az apró sült hal és a párolt polip.

Az olaszok nagyra értékelik a tradicionális, friss alapanyagokból, jó minőségben elkészített, helyi specialitásokat. Ilyen gasztronómiai kincsek mellett érthető, miért nem tud teret nyerni Olaszországban  az amerikai "fast food".

Ha szeretnél egy igazi, olaszos sütés-főzés részese lenni, jelentkezz a street food kurzusunkra, ahol Giulio beavat minket az olasz gyorskaják izgalmas világába, hogy együtt megidézzük az olasz terek, bárok hangulatát, miközben behabzsoljuk a közösen elkészített egészséges finomságokat. Itt biztosan nem maradsz éhesen!

Piadina Romagnola al prosciutto crudo, rucola e formaggio cremoso italiano (Frissen sült tradicionális Emilia-Romagna-i lepénykenyér olasz nyers sonkával, rukkolával és krémes olasz sajttal és szárított paradicsommal ízesítve, párolt balzsamos vöröshagymával, rukkolával)

Panzerotti ( calzoni fritti) ripieni di pomodoro prosciutto mozzarella acciuga e capperi ricetta tipica pugliese o napoletana
(Panzerotti (olajban sült calzone) paradicsommal, mozzarellával, sonkával, kapribogyóval valamint szardellával töltött sült tésztabatyuk pugliai recept alapján)

Arancini di riso  alla siciliana ( tipici coni di riso impanato e fritto con ripieno di ragu piselli e caciocavallo)
(Szicíliai töltött rizsgolyók  tipikus rántott rizsgolyók borsós, articsókás raguval töltve )

Pasticcini con ripieno di crema pasticcera e amarena accompagnati da una salsa ai frutti di bosco

(Főtt vaníliakrémmel töltött tortácskák erdei gyümölcs szósszal)

Várunk mindenkit sok szeretettel a kurzuson!

(A szakács- és receptváltoztatás jogát fenntartjuk!)

2020.10.22. 18:00, csütörtök

2020.10.25. 17:00, vasárnap

Ősszel is szeretnéd az asztalodra varázsolni a nyár, pontosabban a tenger ízeit? Szereted a halas ételeket, de az elkészítése gondot okoz vagy éppenséggel a friss tengeri hal beszerzése tűnik nehézkesnek?

Pizza Gourmet

2020.10.26. 18:00, hétfő
Az olasz konyha mindig tud újítani, és a pizza kifejezetten az az étel, ahol a fantáziát szabadjára lehet engedni. Sergio elhozta nekünk Olaszországból a legfrissebb gourmet-pizza trendeket.
Pizza Gourmet

2020.10.27. 18:00, kedd

Mindenki szeretne kirobbanó formában lenni. Lehetséges mindez oly módon, hogy közben nem koplalunk, hanem finom olasz ételeket fogyasztunk? A válaszunk: igen! A mediterrán diétával legalábbis biztosan.

Ha te is fitten szeretnéd várni a telet! Főzzük ki együtt a karcsúság titkát!

2020.10.28. 18:00, szerda

2020.10.29. 18:00, csütörtök

Az olasz szigetek világa - Szardínia különleges ételei

2020.10.30. 18:00, péntek

Ezen a kurzusunkon a szárd konyha jellegzetes ízvilágát szeretnénk bemutatni, szakácsunk által a helyiektől gyűjtött receptek alapján! A földközi tenger 2. legnagyobb szigete nemcsak hófehér homokos tengerpartjaival és szórakoztató sokszínűségével varázsolja el az oda látogatókat, hanem különleges konyhájával is.

Az olasz szigetek világa - Szardínia különleges ételei

I segreti delle paste ripiene - Helyben készült töltött tészták titkai

2020.10.31. 17:00, szombat

Az olaszok a tésztakészítést is művészi szintre emelték, és ezt ezen a tanfolyamon is bebizonyítjuk. A töltött tészták a legegyedibb töltelékkel, különleges és egyedi ízvilágot hoznak létre. A frissen gyúrt töltött tészták nem csupán a töltelék típusában, a szószokban, de főzési és sütési módszereikben is nagyban különböznek.

I segreti delle paste ripiene - Helyben készült töltött tészták titkai

2020.10.31. 11:00, szombat

2020.11.03. 18:00, kedd
Az olasz húsételek titka a fantázián és a minőségi alapanyagokon múlik: meglepő kombinációk, egyszerű elkészítés és persze egy két mesterfogás teszik majd ellenállhatatlanná az itt elkészített ételeket - Giulionak köszönhetően remek receptekkel gazdagíthatjuk a repertoárunkat.

2020.11.04. 18:00, szerda

2020.11.05. 18:00, csütörtök

2020.11.07. 11:00, szombat

2020.11.09. 18:00, hétfő

2020.11.10. 18:00, kedd

Autunno in tavola - Terítéken az ősz!

2020.11.12. 18:00, csütörtök
Ha valaki ilyentájt elmegy a piacra, hogy egy ízletes ebédhez keressen hozzávalót, egyenesen a bőség zavarában érezheti magát. Ugyanis az ősz rengeteg fajta, az emberi szervezet számára nélkülözhetetlen vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag, ízletes gyümölcsöket és zöldségeket kínál.
Autunno in tavola - Terítéken az ősz!

2020.11.14. 17:00, szombat

2020.11.20. 18:00, péntek