Cuciniamo in italiano! - Főzzünk olaszul!

Oda vagy az olasz ételekért? Szeretnél egy igazi olasz szakáccsal együtt főzni? Esetleg az olasz nyelvtudásod is gyakorolnád, felfrissítenéd? Íme, egy nagyszerű lehetőség, ahol olasz szakácsunk vezetésével finomabbnál finomabb olasz ételeket fogtok elkészíteni. Szóval, ha szeretnél olaszul csevegni és egy jót főzőcskézni, várunk szeretettel!

Ezt a kurzust kifejezetten azoknak ajánljuk, akik szeretik az olasz nyelvet esetleg már tanulták is és szívesen hallgatják Giuseppe tanácsait illetve szeretnék ellesni hogyan főz egy igazi nagy olasz szakács, aki Budapest egyik sztár éttermében dolgozik. A TANFOLYAM OLASZ NYELVEN ZAJLIK.
Az olasz konyha fogásai között nem egy-két, hanem több ezer (!) olyan, egyszerűen elkészíthető étel van, mely egy kis olasz rafinériával könnyen a kedvenc ételünkké/a család kedvenc fogásává válhat. Csatlakozzatok a programhoz és lessetek el minden konyhai titkot olasz séfünktől!
Pasta porcini e salsiccia: un primo piatto gustoso con i sapori dell'autunno.
Az elkészítendő ételek külön - külön vagy akár egymás után is remek ebéd és/vagy vacsora ötletek, melyek könnyen beilleszthetőek a rohanós hétköznapokba úgy, ahogy akár a hétvégi menü repertoárjába is.

A program során a következő recepteket fogjuk elkészíteni:

Melanzane alla parmigiana - Tepsis padlizsán parmezán sajtos öntettel
Tagliatelle salsiccia e funghi - Frissen gyúrt metélt tészta kolbászos - gombás szósszal
Straccietti di petti di pollo all'aceto balsamico - Balzsamecetben forgatott csirkemell csíkok
Frittelle di zucchine - Zukkini fánk
Crema di ricotta alla siciliana corretta al cioccolato caldo  - Csokoládé öntetes túrókrém

Képtalálat a következőre: „melanzane parmigiana”

Várunk mindenkit sok szeretettel a kurzuson, az olasz nyelvtudás nem feltétel.

(A szakács- és receptváltoztatás jogát fenntartjuk!)

2021.10.30. 11:00, szombat

2021.10.31. 11:00, vasárnap
A mediterrán konyha, amely közül a legismertebb a világon az olasz, tipikusan vegán vagy vegetáriánus összetevőkön alapul. A forró éghajlat miatt a délen élő olaszok nagyon alacsony állati zsírtartalmú recepteket dolgoztak ki, olyan termékek felhasználásával, mint az olívaolaj, zöldségek, halak és gyümölcsök, sőt a parmezánt gyakran lecserélik szaraz kenyérre. Az általam bemutatott tanfolyam kizárólag
vegán, anélkül, hogy olyan termékeket kellene használnunk, mint a szója vagy a tofu.

2021.11.02. 08:00, péntek

Ez az időpont már foglalt, de amennyiben szeretnéd kibérelni a konyhánkat, az info@olasz-fozoiskola.hu e-mail címre várjuk a leveledet!

2021.11.03. 08:00, szerda

2021.11.04. 18:00, csütörtök
Az olasz húsételek titka a fantázián és a minőségi alapanyagokon múlik: meglepő kombinációk, egyszerű elkészítés és persze egy két mesterfogás teszik majd ellenállhatatlanná az itt elkészített ételeket - Giulionak köszönhetően remek receptekkel gazdagíthatjuk a repertoárunkat.

2021.11.04. 08:00, csütörtök

2021.11.05. 18:00, péntek
Emilia-Romagna konyhája mindent kínál, mi szem-szájnak ingere: csodás sonkát, mortadellát, fűszeres parmezán sajtot, házi készítésű metéltek tengernyi változatát- amelyeket ellenállhatatlan mártásokkal tálalnak-, laktató húsételeket, köztük aromagazdag vadakat, édes és sós péksüteményeket, remek desszerteket, csodás borokat, és nem utolsó sorban itt készül a világ legnemesebb ecete, az aceto balsamico tradizionale, azaz a tradícionális balzsamecet.

Fedezzük fel együtt e térség páratlanul gazdag ízvilágát!

2021.11.05. 08:00, péntek

2021.11.07. 14:00, vasárnap

2021.11.09. 08:00, kedd

2021.11.10. 08:00, szerda

2021.11.11. 08:00, csütörtök

2021.11.12. 08:00, péntek

Oktatás

Autunno in tavola - Terítéken az ősz!

2021.11.13. 11:00, szombat
Ha valaki ilyentájt elmegy a piacra, hogy egy ízletes ebédhez keressen hozzávalót, egyenesen a bőség zavarában érezheti magát. Ugyanis az ősz rengeteg fajta, az emberi szervezet számára nélkülözhetetlen vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag, ízletes gyümölcsöket és zöldségeket kínál.
Autunno in tavola - Terítéken az ősz!

2021.11.14. 14:00, vasárnap

2021.11.16. 08:00, kedd

2021.11.17. 08:00, szerda

2021.11.18. 08:00, csütörtök

2021.11.18. 16:00, csütörtök

2021.11.19. 11:00, péntek

2021.11.20. 10:00, szombat

2021.11.20. 15:30, szombat

Fedezzük fel együtt e térség páratlanul gazdag ízvilágát!

2021.11.21. 11:00, vasárnap

Ősszel is szeretnéd az asztalodra varázsolni a nyár, pontosabban a tenger ízeit? Szereted a halas ételeket, de az elkészítése gondot okoz vagy éppenséggel a friss tengeri hal beszerzése tűnik nehézkesnek?

2021.11.23. 08:00, kedd

2021.11.24. 08:00, szerda

2021.11.27. 11:00, szombat

2021.11.28. 11:00, vasárnap