Cuciniamo in italiano! - Főzzünk olaszul!

Oda vagy az olasz ételekért? Szeretnél egy igazi olasz szakáccsal együtt főzni? Esetleg az olasz nyelvtudásod is gyakorolnád, felfrissítenéd? Íme, egy nagyszerű lehetőség, ahol olasz szakácsunk vezetésével finomabbnál finomabb olasz ételeket fogtok elkészíteni. Szóval, ha szeretnél olaszul csevegni és egy jót főzőcskézni, várunk szeretettel!

Ezt a kurzust kifejezetten azoknak ajánljuk, akik szeretik az olasz nyelvet esetleg már tanulták is és szívesen hallgatják Giuseppe tanácsait illetve szeretnék ellesni hogyan főz egy igazi nagy olasz szakács, aki Budapest egyik sztár éttermében dolgozik. A TANFOLYAM OLASZ NYELVEN ZAJLIK.
Az olasz konyha fogásai között nem egy-két, hanem több ezer (!) olyan, egyszerűen elkészíthető étel van, mely egy kis olasz rafinériával könnyen a kedvenc ételünkké/a család kedvenc fogásává válhat. Csatlakozzatok a programhoz és lessetek el minden konyhai titkot olasz séfünktől!
Pasta porcini e salsiccia: un primo piatto gustoso con i sapori dell'autunno.
Az elkészítendő ételek külön - külön vagy akár egymás után is remek ebéd és/vagy vacsora ötletek, melyek könnyen beilleszthetőek a rohanós hétköznapokba úgy, ahogy akár a hétvégi menü repertoárjába is.

A program során a következő recepteket fogjuk elkészíteni:

Melanzane alla parmigiana - Tepsis padlizsán parmezán sajtos öntettel
Tagliatelle salsiccia e funghi - Frissen gyúrt metélt tészta kolbászos - gombás szósszal
Straccietti di petti di pollo all'aceto balsamico - Balzsamecetben forgatott csirkemell csíkok
Frittelle di zucchine - Zukkini fánk
Crema di ricotta alla siciliana corretta al cioccolato caldo  - Csokoládé öntetes túrókrém

Képtalálat a következőre: „melanzane parmigiana”

Várunk mindenkit sok szeretettel a kurzuson, az olasz nyelvtudás nem feltétel.

(A szakács- és receptváltoztatás jogát fenntartjuk!)

2020.12.05. 16:00, szombat

Karácsonyi ajándékkészítés Mimmával

2020.12.12. 10:00, szombat
Ünnepi ötletetelés kipipálva! A családi ajándékok kipipálva!
De még mindig van pár apróság, amivel szeretnéd feldobni az ünnepi terítéket? Mit fogsz adni ajándékba a váratlanul betoppanó vendégeknek, szomszédoknak, óvónéninek?

Nyújtunk neked erre egy remek megoldást! Mimmával háromféle édességet készítünk ezen a kurzuson, be is csomagoljuk őket, így már készen várhatják a decembert a kis csomagocskák!
Karácsonyi ajándékkészítés Mimmával

2020.12.12. 09:00, szombat