Olasz tájak konyhája - Szardínia különleges ételei

Ezen a kurzusunkon a szárd konyha jellegzetes ízvilágát szeretnénk bemutatni, szakácsunk által a helyiektől gyűjtött receptek alapján! A földközi tenger 2. legnagyobb szigete nemcsak hófehér homokos tengerpartjaival és szórakoztató sokszínűségével varázsolja el az oda látogatókat, hanem különleges konyhájával is.

A szárdok hagyományosan pásztorkodásból éltek, mely két gasztronómiai jellegzetességet hozott magával: a sokszínű és extra tartósra készített kenyér kultúráját, illetve a nagy mennyiségben elérhető juhtejből készült pecorinot, mely mára már messzeföldön híres és az egyik legkedveltebb olasz sajt.

A sziget hektikus történelmének köszönhetően gasztronómiájában az összetéveszthetetlenül olasz alapokkal arabos és spanyolos jegyek is keverednek.

Így kerül a szárd gnocchiba sáfrány, vagy pedig a desszertbe sajt és méz, igazán jellegzetes, utánozhatatlan ízeket eredményezve.

Tartsatok velünk kurzusunkra ahol elsajátíthatjátok néhány szardíniai klasszikus receptjét, illetve garantáltan különleges gasztronómiai utazásban lesz részetek.

Képtalálat a következőre: „Malloreddus”

Tortino di piselli e pancetta -  Borsóval és császárszalonnával töltött sós torta különlegesség

Gnocchetti sardi con salsiccia (Malloreddus) - Kézzel gyúrt, szárd nudlitészta kolbászos feltéttel

Vitello alla sarda - Kapri bogyóval, citromokkal és fűszerekkel sült borjú szelet

Seadas - Klasszikus szárd desszert: mézzel tálalt, ropogós, töltött égetett tészta

A kurzuson az összes tészta helyben készül!

(A receptváltoztatás jogát fenntartjuk!)

Sok szeretettel várunk mindenkit!

2021.01.22. 16:30, péntek

2021.01.23. 16:00, szombat

2021.01.23. 10:00, szombat

2021.01.24. 11:00, vasárnap

2021.01.30. 16:00, szombat

2021.02.13. 16:00, szombat
Olaszország nemcsak a kifinomult konyha művészet, hanem a szerelem hazája is. Ezen a kivételes napon különleges fogásokkal kápráztatunk el mindenkit.

A közös főzés remek lehetőség arra, hogy még jobban összekovácsolja a már meglévő párokat vagy hogy a bimbózó kapcsolatokat megerősítse. Gyertek és biztos, hogy jó sül ki belőle!

Szív küldi szívnek Olaszországból - főzőtanfolyam nemcsak szerelmeseknek!

2021.02.14. 16:00, vasárnap

Szív küldi szívnek Olaszországból - főzőtanfolyam nemcsak szerelmeseknek!

2021.02.20. 10:00, szombat

Gluténmentes olasz tészták - diétás szakács vezetésével

2021.02.21. 10:00, vasárnap

Gluténmentes olasz tészták - diétás szakács vezetésével

2021.02.27. 10:00, szombat

2021.02.28. 11:00, vasárnap

2021.03.06. 10:00, szombat

2021.03.07. 16:00, vasárnap

Ősszel is szeretnéd az asztalodra varázsolni a nyár, pontosabban a tenger ízeit? Szereted a halas ételeket, de az elkészítése gondot okoz vagy éppenséggel a friss tengeri hal beszerzése tűnik nehézkesnek?