La pasta asciutta, avagy az olasz száraz tészták világa

Egy átlag olasz háziasszony konyhájában a "pasta asciutta" egy mindennapos étel.A száraz tészta egy kész alapaanyag amiből egészséges, gyors, és változatos ételeket lehet varázsolni minden nap, amit ráadásul a gyerekek is imádnak!

Miért is szeretik legfőképpen a gyerekek a tésztát? Miért más, ahogy az olaszok a tésztát készítik?

• Az olasz száraz tészta durum búza lisztjéből készül, tojás felhasználása nélkül. Ez a fajta tészta sosem fog elázni, keménységét hosszan megőrzi és ha frissen főve eszed, akkor még rágni is kell – ezért hívják „al dente” – vagyis „fog alá való” keménységűnek. De azért azt ne felejtsük, hogy egy átlag olasz háztartásban nem „melegítik” a másnapos tésztát, hanem mindig csak az adott mennyiséget főzik le.
  • A húsos ételeknél jóval könnyebben emészthető, mivel a kifőtt tészta dominál, a szósz csak ízesítés képpen kerül rá
  • A szószok variációjának igazából csak a fantázia szab határt, így látszólag ugyanabból az ételből változatos ízvilágot tudunk varázsolni

Szakácsunkkal a következő ételeket fogják elkészíteni:

• Spaghetti ai pomodorini datteri, aglio e basilico - Spagetti tészta fokhagymás, bazsalikomos, édes datolyaparadicsommal ízesítve
  • Linguine al pesto genovese - Lapos "nyelv" tészta klasszikus, helyben készült, genovai pesztóval
  • Penne al ragú - "Toll" alakú tészta paradicsomos marha raguval
  • Pasta pasticciata - Sült, rakott tészta olasz módra
  • Penne con pancetta, funghi porcini e panna - Penne tészta császárhússal, vargányagombás, tejszínes szószban
  • Sorbetto al limone - Hűsítő citrom szorbet

Karácsonyi ajándékkészítés Mimmával

2020.11.28. 10:00, szombat
Ünnepi ötletetelés kipipálva! A családi ajándékok kipipálva!
De még mindig van pár apróság, amivel szeretnéd feldobni az ünnepi terítéket? Mit fogsz adni ajándékba a váratlanul betoppanó vendégeknek, szomszédoknak, óvónéninek?

Nyújtunk neked erre egy remek megoldást! Mimmával háromféle édességet készítünk ezen a kurzuson, be is csomagoljuk őket, így már készen várhatják a decembert a kis csomagocskák!
Karácsonyi ajándékkészítés Mimmával

2020.12.12. 09:00, szombat