I segreti delle paste ripiene - A töltött tészták titkai

Az olaszok a tésztakészítést is művészi szintre emelték, és ezt ezen a tanfolyamon is bebizonyítjuk.

A töltött tészták a legegyedibb töltelékkel, különleges és egyedi ízvilágot hoznak létre. A frissen gyúrt töltött tészták nem csupán a töltelék típusában, a szószokban, de főzési és sütési módszereikben is nagyban különböznek.

Valamelyiket vízben főzzük, valamelyiket olajban sütjük ki, és van, amelyiket húslevesben készítjük. Egyes tésztákat kézzel, míg másikat géppel gyúrunk, lehetnek sósak, édesek, különböző formázásúak, de mindez nem változtat a házias jellegén.

A kurzus során megtanulhatják a töltött tészták készítésének titkait, különleges technikákat leshetnek el és biztosak lehetnek abban, hogy Mimma igazi olasz háziasszony lévén hűen bemutatja, hogyan is készülnek az eredeti házias töltött tészták.

Tortelloni incaciati – Húsimádó tortelloni (Hússal töltött, húslevesben kifőzött)

Calcioni molisani – Olajban sült húsos tészta batyuk

Rose al forno – Sült rózsácskák, sonkával sajttal töltve

Cannelloni alla sorrentina – Eredeti húsos ragúval készült cannelloni

Ravioli dolci di castange - Édes gesztenyekrémmel töltött ravioli

Aktuális kurzusainkról ITT tájékozódhat.

Karácsonyi ajándékkészítés Mimmával

2020.11.28. 10:00, szombat
Ünnepi ötletetelés kipipálva! A családi ajándékok kipipálva!
De még mindig van pár apróság, amivel szeretnéd feldobni az ünnepi terítéket? Mit fogsz adni ajándékba a váratlanul betoppanó vendégeknek, szomszédoknak, óvónéninek?

Nyújtunk neked erre egy remek megoldást! Mimmával háromféle édességet készítünk ezen a kurzuson, be is csomagoljuk őket, így már készen várhatják a decembert a kis csomagocskák!
Karácsonyi ajándékkészítés Mimmával

2020.12.12. 09:00, szombat