Regionális olasz konyha

Regionális olasz konyha Olaszország, mint köztudott, nagyon változatos földrajzi és klimatikus tulajdonságokat hordoz, éppen ezért egymástól nagyon eltérő kulináris jellemzőket tudhat magában. Az, hogy különböző tájegységek más-más helyi ételkülönlegességekkel dicsekedhetnek az nem csak az elérhető alapanyagoktól függ, hanem jórészt attól is, hogy a helyi lakosok mindenhol híven őrzik a nagyszülők receptjeit, ragaszkodnak a helyi szokásokhoz, helyi termékekhez amikre természetesen nagyon büszkék is.
Épp ezért igazán egységes olasz konyha nem létezik, vannak ugyan egyes elemek amelyek a világ minden részén az olasz konyha nevét öregbítik, de ha egy olaszt megkérdezünk a pesto eredetéről, egyből rávágja, hogy Genova, mint ahogy a parmezán sajt Parmához köthető vagy a pizza Nápolyhoz.

De még a spaghetti is legalább 4 féle méretben kapható egy valamirevaló olasz supermercato-ban és egyálatalán nem mindegy, hogy melyik szószhoz melyiket főzzük ki. Az étel ami egy egyszerű halandónak "csak" tészta az egy olasz számára lehet penne, fusilli, tortiglioni, farfalle, regginelle, bigoli, chitarre és ki tudja még hány variáció. / Ami önmagában csak a tészta alakját különbözteti meg, de egy átlagos olasz háztartásban vérremenő viták alapját képezhetik. /

Főzőiskolánk regionális konyhájában pontosan ezeket a különbségeket hangsúlyozzuk ki, ami oly gazdaggá teszi Olaszországot. Tavasztól induló tanfolyamainkon képzeletbeli utazást tehetünk Nápolyban, ahol nincs olyan étel, ami ne lenne kellően megrakva mozzarrellával, sétálhatunk Riminiben a tengerparton, ahol a piadinát habzsoljuk. Kínálatunkból nem hiányozhat a karakteres ízekben gazdag Toszkán konyha, de ellátogatunk a napfényes Szícilába is és friss kagylólevessel frissítjük magunkat. Igazi kuriózumként kínáljuk a gasztronómia szerelmeseinek Szardínia konyhájával foglalkozó tanfolyamunkat.

Ha a világot nemcsak látni, hanem kóstolni is szeretnétek, tartsatok velünk!

2019.06.27. 18:00, csütörtök

2019.06.28. 18:00, péntek

2019.06.29. 17:00, szombat

2019.06.30. 17:00, szombat

Cucina regionale - Emilia-Romagna ínycsiklandó ízei

2019.07.02. 18:00, kedd
Emilia-Romagna konyhája mindent kínál, mi szem-szájnak ingere: csodás sonkát, mortadellát, fűszeres parmezán sajtot, házi készítésű metéltek tengernyi változatát- amelyeket ellenállhatatlan mártásokkal tálalnak-, laktató húsételeket, köztük aromagazdag vadakat, édes és sós péksüteményeket, remek desszerteket, csodás borokat, és nem utolsó sorban itt készül a világ legnemesebb ecete, az aceto balsamico tradizionale, azaz a tradícionális balzsamecet.

Fedezzük fel együtt e térség páratlanul gazdag ízvilágát!
Cucina regionale - Emilia-Romagna ínycsiklandó ízei

Sapori d'estate all'italiana - A nyár ízei olasz módra

2019.07.04. 18:00, csütörtök
Olaszországban a nyár forró, a hosszú nappalokat a tenger irányából esténként feltámadó szellő enyhíti. Nem csoda, hogy az olaszok a vacsorát este kilenc óra tájban fogyasztják. Hogy milyen, gyorsan elkészíthető, könnyed de mégis ízletes ételekkel találkozhatunk egy nyári olasz vacsorán Giulio fogja megmutatni nekünk.
Sapori d'estate all'italiana - A nyár ízei olasz módra

2019.07.05. 18:00, péntek

2019.07.06. 11:00, szombat

I frutti di mare - A tenger gyümölcsei

2019.07.09. 18:00, kedd

Év elején is szeretnéd asztalodra varázsolni a nyár, pontosabban a tenger ízeit? Szeretnél egyszerű és ízletes recepteket tanulni a tenger gyümölcseiből? Láttad már, de sosem merted megkóstolni a polipot vagy a tigrisrákot? Akkor ez a program neked való.

I frutti di mare - A tenger gyümölcsei

2019.07.10. 18:00, szerda

2019.07.11. 18:00, csütörtök

Mindenki szeretné újra kirobbanó formában lenni. Lehetséges mindez oly módon, hogy közben nem koplalunk, hanem finom olasz ételeket fogyasztunk? A válaszunk: igen! A mediterrán diétával legalábbis biztosan.

Ha te is fitten szeretnéd várni a nyarat! Főzzük ki együtt a karcsúság titkát!

2019.07.12. 18:00, péntek

2019.07.13. 18:00, szombat

2019.07.13. 11:00, szombat

2019.07.17. 18:00, szerda

Szicília konyhája

2019.07.18. 18:00, csütörtök

Aki egy kicsit is elmélyedt az olasz gasztronómiában, az tudja, hogy egységes olasz konyha nemigen létezik. Minden tájegységnek megvannak a maga sajátos fogásai, így van ez a három tenger szigetének nevezett Szicíliával is.

Szicília konyhája

2019.07.24. 18:00, szerda

2019.07.25. 18:00, csütörtök

2019.07.26. 18:00, péntek

2019.07.31. 18:00, szerda

Év elején is szeretnéd asztalodra varázsolni a nyár, pontosabban a tenger ízeit? Szereted a halas ételeket, de az elkészítése gondot okoz vagy éppenséggel a friss tengeri hal beszerzése tűnik nehézkesnek?

Tészták frissen gyúrva - tájjellegű olasz konyha

2019.08.01. 18:00, csütörtök

Az olasz konyha nem hiába a tésztaételeiről híres, hiszen a félsziget minden szegletében alkottak valami különlegeset belőle. Ráadásul az Olaszországban honos durum búzából készült lisztből igazán jól formálható alaptészta gyúrható, ami a főzést is jól állja és nem mállik szét. Ezért van az, ha egy olasznak nem "al dente" tésztát tálalnak fel, vagyis nem roppan a foga alatt, akkor meg sem eszi.

Tészták frissen gyúrva - tájjellegű olasz konyha

2019.08.03. 11:00, szombat